Póker játék – Texas Holdem szabályok

>> a póker játék | >> a texas holdem póker szabályai | pr-cikk

A póker-király emlékére: Amarillo Slim

A póker-játék világnapja: április 29.

texas holdem póker szabályai
PR-cikk Amarillo Slim emlékére

Hatalmas veszteség érte a kozmikus kockázatok globális tárházát és a játék egyetemleges világszellemét, amikor 2012. április 29-én 83 esztendős korában átlicitálta magát a túlvilágra Thomas Austin “Amarillo Slim” Preston, a biliárd- és póker-legenda, a blöffkirály, a szerencseherceg, a hazardírozás dicsőségcsarnokának legfényesebb állócsillaga. E nap emlékére április 29-e a pókerjáték világnapja.

A leendő nagy spíler, “Amarillo Slim” Szilveszter napján, egy újévi szerencsemalac visításától kísérve 1928. december 31-én született a Texas állambeli Amarillo városában. Állítólag még ezelőtt fogadást kötött a bábával, hogy lánynak születik majd. Elvesztette. Ettől kezdve azonban nyerésre állt.

Fordulatokban gazdag, mozgalmas életéről egy időben filmet akartak forgatni, melyben Nicolas Cage alakította volna a híres pókerest. A film költségvetését Slim milliárdos producerektől tervezte kockajátékon elnyerni, de Hollywood nagyjai végül nem vállalták a kockazatot.

Slim ifjú korában kigolyózhatatlan biliárdtehetségként nyert dicsőséget, a nők megvesztek a dákójáért, a szakma pedig a világ 10 legjobb játékosa között tartotta számon. A milliárdos biliárdos – így emlegették rajongói és ellenségei egyaránt.

Amarillo Slim biliárdos pályafutását az USA hadba lépése szakította meg, ekkor ugyanis rádöbbent, mennyivel több pénzt kereshet kártyajátékokon és fogadásokon. Katonatársait rendre kifosztotta és több ezer dollárral tért vissza a háborúból.

Ám az alig 20 éves szerencsejátékos egy rosszul időzített baseball-fogadáson minden pénzét elvesztette. Ekkor dühében a tengerbe vetette legendás baseball-kártya-gyűjteményét, amelyért a British Museum korábban mesés pénzt ígért. A nagy veszteség után Slimnek újra a semmiről indulva kellett megalapoznia vagyonát. Madagaszkári levelezőpartnere, Cecil M. Jeopardy tanácsára (akivel vérre menő levelezési sakkpartikat játszott) ismét jelentkezett a hadseregbe és Európába utazott, ahol professzionális csempészhálózatot épített ki és cirka egy éven keresztül üzletelt illegálisan szállított cigarettával, gázolajjal és a katolikus országokban betiltott későbbi Ginsberg-versekkel. Mikor hazatért, 1950 körül, több mint 1 millió dollárral rendelkezett. Ekkor hozta nyilvánosságra élete legnagyobb jóslatát, amelyben megjövendölte Elvis Presley eljövetelét.

Az addig megrögzött agglegény Slim nem sokkal ezután megházasodott, gyerekei születtek – ám ő maga nem tudott felhagyni a hazardírozás életre szóló szenvedélyével. Új szerelme a póker lett, melyet két másik elő póker-legendával, Doyle Brunsonnal és Sailor Roberts-szel űzött nagy odaadással.

A legendás trió beutazta egész Nyugat-Amerikát és kifosztottak minden várost, ahol csak jártak. Saját elmondásuk szerint számtalan alkalommal tartóztatták le, rabolták ki őket, és nem egyszer kerültek életveszélybe is. Slimet például egyszer kis híján agyontaposta egy feldühödött elefánt, amelyet a kártyavesztes cirkuszi idomár bosszúból uszított rá. Szerencsére az elefánt eszes állat, így Slimnek sikerült egy furfangos sakkfeladvánnyal megfékeznie. A pókerlovagok szenvedélye sok más nehézséget és fenyegetést is legyőzött.

Az 1960-as évek végén a hippi-mozgalommal is szimpatizáló trió Las Vegasba vette útját, ahol hosszú időre letelepedtek. A kártyajátékok szépen jövedelmeztek, összességében – szerény számítások szerint – több százezer dollárt nyertek. Az 1970-ben induló póker világbajnokságokon, a World Series of Pokeren is részt vettek. Amarillo Slim itt 1972-ben nyert világbajnoki címet. Nyereményét teljes egészében Janis Joplin és Jimi Hendrix posztumusz házasságának a nyélbeütésére fordította.

A kártyások klasszikus triásza ekkora már felbomlott, így a társak nélkül maradt Amarillóra vetült a pókertermek rivaldafényének vezérpászmája. E fényben fürödve határozta el, hogy médiaszemélyiséggé avanzsál.

A pókerjátékos ettől kezdve számos televíziós műsorban és talkshowban szerepelt, az 1974-es California Split című filmben nyújtott alakításáért még Oszkárra is jelölték “a legelegánsabban szivarozó gengszter” kategóriában.

Közel egy évtizeden keresztül kapott rendszeres meghívásokat különböző show-műsorokba, ezen a réven a világ legismertebb pókerjátékosa lett. A 80-as években Vitray Tamás a magyar televízióba is meghívta, de Slim ezt azzal utasította vissza, hogy ahol állami szinten folyik a blöff, ott rá nincsen szükség.

Egyre növekvő hírnevét a kártyajáték népszerűsítésére használta fel, pókerversenyeket szervezett és rendezett, és 1973-ban könyvet jelentetett meg az addig kevésbé népszerű Texas Hold’em pókerről. A könyv bevételét jótékonysági célra szánta, pókerözvegyeknek és pókerárváknak nyitott belőle szociális kaszinót.

Pályafutása alatt két bilincset és négy világbajnoki karkötőt szerzett, több millió dollárt keresett kártyán és fogadásokon. Ő volt az egyetlen játékos a világon, aki 5 dicsőségcsarnokba is bekerült.

Amarillo Slim pókeres pályafutása mellett közismert fogadó is volt. Nem létezett olyan bankett és fogadás, amelyet ne fogadott volna el, miután egy fogadóban fogadott fiának fogadkozás közben kiverték a fogát. Nyert például biliárdmeccset seprűnyéllel, pingpong összecsapást palacsintasütőwell, futtában megelőzött egy versenylovat 100 yardon (50-50 oda-vissza), és 300 ezer dollárt kaszált egy dominómeccsen, amelyet bekötött szemmel játszott végig. Műveltségi vetélkedőt is nyert, a zsűri hosszas hezitálás után elfogadta a döntő kérdésre adott válaszát, miután tudomásukra jutott, hogy Slim zsebre vágott kezében a tv-stúdió alá helyezett pokolgépek indítógombját szorongatja.

Utolsó fizetős helyét pókerversenyen 2009-ben szerezte. Rossz nyelvek szerint kártyán nyerte… Ugyanebben az évben diagnosztizálták rák- szívbetegségét. Utolsó éveiben hospice ellátást nyújtó intézetben kezelték, a játékos kedvű személyzet nem kis örömére és annál nagyobb anyagi kárára.

Kezében egy kőr dámával szenderült jobblétre. Biztos forrásból tudjuk, hogy a napokban szent Pétertől snóblin elnyerte a mennyország kulcsát.

A póker kártyajáték és szabályai

Lehet, hogy a bridzs a kártyajátékok királynője – de a póker akkor a királya! Mert hát bizony joggal tartják a póker (poker) néven ismert játékcsaládot sokan a világ egyik legnépszerűbb, legizgalmasabb és legtöbb pénzt megmozgató kártyajátékának. Bár a szokásos besorolások értelmében egyértelműen szerencsejáték, a játék elkötelezett hívei közül többen úgy gondolják, egy-egy játékos sikere nem annyira a vak szerencsén, hanem sokkal inkább saját kvalitásain, kockáztató hajlamán (illetve éppenhogy óvatosságán), kombináló készségén, blöffölő tehetségén stb. múlik.

A póker lényege, hogy az asztal körül ülő játékosok az osztótól kapott nyílt vagy zárt kártyáikból a legjobb kombinációt kihozva elvigyék az asztal közepén halmozódó pénzösszeget, kasszát (angolul pot-ot).

Ezt a legmagasabb, legértékesebb lapkombinációval tehetik meg, tehát minden játékosnak arra kell törekednie, hogy a saját kezében legyen az adott kör legjobb kombinációja.

A pókernek számos főbb és sok helyi válfaja létezik, ezek szabályai olykor nemcsak kontinensenként, hanem városonként és társaságonként is eltérhetnek. A pókert világszerte több százmillióan játsszák. Az utóbbi években igen elterjedt lett az ugyancsak százmilliókat megmozgató online póker játék.

A játék neve valószínűleg a francia poque-ból ered, aminek az eredete a német pochenre vezethető vissza.

Texas Holdem póker játékszabályok

Kétség kívül a Texas Hold’Em a közösségi pókerjátékok legnépszerűbb változata. Általában 2 és 10 közötti játékos vesz részt a játékban, habár elméletileg akár 22 játékos is játszhatná (23, ha nincsenek ún. égető lapok). A legzártabb pókerjáték, a fogadások sorrendje állandó. Sokak felfogása szerint a Texas Holdem póker nem szerencsejáték, hanem sport, melyben szerepet játszik a szerencse is.

Otthon vagy rendszeresen összejáró saját társaságokban a pókerszabályok folyamatosan változnak, így a legtöbb helyen mindig van valami különbség. A játékosok ugyanis igyekeznek minél élvezetesebbé tenni a játékot, és előfordulhat az is, hogy a “központi szabályokat” illetően nem jól értesültek. Itt alább a legáltalánosabban elterjedt, a hivatalos pókerjátékokon is alkalmazott variáció olvasható.

A Texas Holdem szabályai

Alább a legelfogadottabb verzió szabályait közli az Ungparty Portál

A Texas Hold’em menete

Az ötlapos pókertől eltérően a Texas Holdemben minden játékos 2 (kettő) lapot kap a kezébe, majd összesen 5 lapot osztanak középre. Ez az öt lap az úgynevezett közös lap, ezeket minden játékos felhasználhatja. Ebből az összesen hét lapból tetszőleges ötből áll össze a saját kombinációnk. Az azt jelenti, hogy a kezünkben lévő lapok közül kettőt, egyet vagy akár nullát is használhatunk.

I. Osztás

Az osztótól (akit a dealer button jelöl) balra ülő játékos beteszi a kis vakot, a következő pedig a nagy vakot. Ezután az osztó mindenkinek két lapot oszt, amit a többiek nem láthatnak. (Kaszinóban van hivatásos osztó, ő oszt a játékos helyett.)

II. Pre-flop licit

Miután mindenki megkapta a lapját a nagyvak utáni játékos kezdi a licitet. Három lehetősége van:

  • Tartja a tétet (ami ilyenkor ugye pont a nagy vak)
  • Emel (természetesen a limitnek megfelelően)
  • Dob

A következő játékosnak is ugyanezek a lehetőségei, egészen addig, amíg a nagy vakra nem kerül a sor. Figyelem: A nagy vaknak is van lehetősége emelni, akkor is ha elötte mindenki csak megadta a kezdőtétet. Ha emelés volt, akkor természetesen addig megy körbe a licit, amíg minden játékos be nem rakta az emelést, vagy el nem dobta a lapját.

Fix limites játékban többnyire korlátozzák az egy licitkörben berakható tétek számát. Altalában maximum háromszor lehet ráemelni az eredeti nyitásre. Tehát ez azt jelenti, hogy pl. egy $1/$2-es játékban az első licit során mindenki maximum $4-et tehet be. No limit és pot limit játékban nincs ilyen korlát, addig lehet emelni, amíg bírjuk pénzzel.

III. Flop

Az osztó ezt követően három nyitott lapot tesz ki középre. Ezt ismét licit követi. A licit menete hasonló a preflop licithez, néhány különbséggel. (A késöbbi licitkörök is mind pont olyanok lesznek mint ez.)

  • A licitet a kis vak kezdi. Neki három lehetősége van:
  • Passzol, azaz nem tesz be tétet.
  • Nyit, azaz beteszi a kezdőtétet (A limitszabályoknak megfelelően)
  • Dob. (Ennek persze nem sok értelme van addig, amíg valaki nem tett be tétet.)

Ha passzolt a kis vak, akkor a következő játékos is ezeket teheti. Ha valaki tett be nyitó tétet, akkor módosulnak a lehetőségek. A következő játékos lehetőségei:

  • Tartja a tétet
  • Emel
  • Dob

Ez megy körbe addig, amíg mindenki nem tartja az addigi téteket, vagy el nem dobja a lapját.

IV. Turn

Az osztó lerakja a negyedik nyitott lapot is. Ezután újra licit következik, amelynek menete pontosan megegyezik az előbb leírtakkal. (Fix limites játék esetén van annyi változás, hogy ott az elso két licitkör során a betehető tét a nagy vakkal egyenlő, míg a következő két licitkörben a nagy vak kétszerese a limit.)

V. River

Az osztó lerakja a ötödik nyitott lapot is. Ezután újra licit következik, amelynek menete pontosan megegyezik az előbb leírtakkal.

VI. Showdown

Az utolsó licit után a játékosok megmutatják a lapjukat, és az nyer aki a legjobb öt lapot tudja összehozni a rendelkezésre álló hét lapból. Döntetlen esetén el kell osztani a pénzt. Mindig az a játékos mutatja meg először a lapját, aki utoljára emelt. Ha nem volt emelés, akkor az, aki az utolsó körben megnyitotta a licitálást. Ha körpassz volt, akkor az, aki először passzolt. Ha előttünk valaki már jobb lapot mutatott mint a miénk, akkor nem kötelező megmutatni a sajátunkat, el is dobhatjuk.

A játék természetesen nem feltétlenül tart a megmutatásig. Ha bármikor a licit során előfordul, hogy egy emelést, vagy nyitást senki sem tart, akkor ez a játékos nyert. Neki nem kötelező megmutatni a lapját.


PR cikk elhelyezése pókeres, kaszinós honlapokon

A témát érintő weboldalaimon, blogjaimban lehetőséget kínálok public relations cikkek megjelentetésére kedvező feltételek mellett. Bónusz belépő kupon nyeremény virtuális kaszinómba játékelméleti és telepatikus alapon. Ajánló: olcsón itt helyezhet el piár cikkeket kaszinós és pókeres oldalak Google-helyezésének javítása céljából.

Texas Holdem póker játék

Kaszinó: Texas Póker játék szabály

A Texas Hold’Em Póker a közösségi szerencse alapú kártyajátékok legnépszerűbb kaszinós póker játék változata. Ismertetve vannak itt a Texas Poker fontosabb játékszabályai. Társoldalak ebben a témában: Online Casino Budapest. Értékes keresőmarketing weboldalakon pókeres PR-cikk elhelyezés, kaszinós piár cikkek elhelyezése – szerencsepóker, hazárd játék, dallas, texas állam, holdem verzió, Hold’EmPóker szerencsejáték kaszinók Budapesten, pókerkártya, poker jatekszabaly, online casino budapest, sportfogadás tipp ingyen, lóverseny tét, forgandó szerencse, íratlan szabály a pókerben, prcikk megjelentetésére ajánlott honlap és web oldal, lap járás és elhelyezés

A világ szerencsejátékos társadalma úgy tarja, hogy a Texas Hold’Em a közösségi kártyajátékok legnépszerűbb póker játék változata. Weboldalukon megtalálhatók a Texas Holdem Póker játékszabályai, továbbá néhány pókeres történet. póker casino, szerencse játék, ötlapos texas holdem, sportfogadás, szerencsejáték, online kaszinó, magyar kártya, lap járás, tét, nyeremény, kockázat, stratégia, játékelmélet